Polub nas na Facebooku

Dla Lekarza

Pozyskaj nowych pacjentów, którzy szukają lekarza przez Internet. Dodaj informacje o sobie i swoim gabinecie do ogólnopolskiej bazy lekarzy i gabinetów lekarskich w serwisie DoktordlaCiebie.pl. Podstawowe informacje umieścisz bezpłatnie, a założenie konta i uzupełnienie informacji zajmie Ci mniej niż 10 minut.

Poznaj szczegóły oferty i Dołącz do DoktordlaCiebie.pl


Artykuły

Data publikacji: 2016-02-03

Wizerunek Lekarza i gabinetu w Internecie


Internetowe Public Relations

Tym razem skupię się na temacie, który został delikatnie dotknięty w artykule pod tytułem Reklama dla lekarza i gabinetu - czyli co wolno, a czego nie wolno z punktu widzenia prawa . Temat dotyczy budowy wizerunku w Internecie czyli tak zwanego Internetowego Public Relations. Tak się składa, że bardzo często kwestie internetowe są przez lekarzy odkładane na później. Kiedy natomiast na rynek wchodzi firma z dużym kapitałem i zaczyna zakładać sieć przychodni, to wraz ze specjalistami od urządzania wnętrz zatrudnia, ekspertów do zbudowania odpowiedniego zaplecza w Internecie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kwestii wizerunku lekarza i gabinetu w Internecie.

czytaj więcej


Data publikacji: 2016-01-28

XI Ogólnopolskie Forum Ochrony Zdrowia


Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt już po raz jedenasty zaprosić Państwa na konferencję, gdzie poruszone zostaną najbardziej aktualne tematy z zakresu zarządzania w podmiotach leczniczych - ?Ogólnopolskie  Forum Ochrony Zdrowia? to czas i miejsce, gdzie grono specjalistów wymieni się swoimi doświadczeniami oraz poruszy tylko najistotniejsze tematy.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-10-21

Wizyta w gabinecie (cz. III) - Kontakt wzrokowy z pacjentem (nie tylko dla okulistów)


Kontakt wzrokowy podczas rozmowy z pacjentem

Czy oczy pacjenta powinny być ważne tylko okulisty?

Często mówi się, że oczy są "zwierciadłem duszy". Dziś, aż tak głęboko zaglądać nie będziemy, jednak postaram się pokazać dlaczego podczas wywiadu z pacjentem warto więcej uwagi poświęcić kontaktowi wzrokowemu oraz jakie znaczenie ma jakość tego kontaktu dla pacjenta.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-10-14

Wizyta w gabinecie (cz. II) - Usuwamy bariery w komunikacji


Dwa punkty widzenia

Powitanie pacjenta w gabinecie mamy już za sobą. Wszyscy zajęli już swoje miejsca. Lekarz w bezpiecznej pozycji za swoim wielkim biurkiem, do tego zwykle zwrócony wzrokiem w stronę drzwi. Pacjent najczęściej siedzący plecami do drzwi na mniejszym krześle, przed biurkiem, na którym często brakuje miejsca by oprzeć rękę. Dziś skupimy się na tym co zrobić żeby pomimo tych i innych różnic wizyta była miłym doświadczeniem dla pacjenta.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-09-20

Wizyta w gabinecie (cz. I) - Dobry początek wpływa na całą resztę wizyty


Co wpływa na to, że początek jest dobry lub zły?

W ostatnim artykule pt. Wstęp do komunikacji z pacjentem, czyli co dla kogo jest ważne? opisywałem kilka szczególnie istotnych kwestii z punktu widzenia pacjenta. Wspomniałem m. in. o tym, jak ważne dla pacjenta jest to, by podczas wizyty czuł, że lekarz się nim szczerze opiekuje i o niego troszczy. Zobaczmy zatem co buduje takie uczucie już od progu.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-09-01

Wstęp do komunikacji z pacjentem


Rola lekarza i pacjenta

Relacja lekarza i pacjenta jest bardzo specyficzna i wrażliwa na wszystkie szczegóły. Podczas wizyty to lekarz pracuje z pacjentem, a nie odwrotnie, dlatego też umiejętność komunikacji po stronie lekarza decyduje o tym jak wygląda cała wizyta. Mając na myśli komunikację nie chodzi tu tylko o to, co lekarz mówi, ale również o to, w jaki sposób to mówi, jaki komunikat podświadomie przekazuje pacjentowi mowa ciała lekarza. Istotnym jest także to, na ile lekarz potrafi słuchać tego, co pacjent próbuje mu przekazać.

Zanim, w kolejnych artykułach skupimy się na poszczególnych aspektach komunikacji w gabinecie zastanówmy się, co w relacji pacjenta jest najważniejsze dla każdej ze stron.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-08-18

Czym się różni gabinet lekarski od studia fitness?


Co to za dziwne pytanie?

Pomimo kilku mniej lub bardziej rzucających się w oczy różnic występujących pomiędzy jedną i drugą działalnością, można także zauważyć wiele części wspólnych. Kiedy jednak zbadamy temat dokładniej okaże się, że pewne wspólne cechy znacząco się różnią. Przyjrzyjmy się, zatem temu bliżej.

czytaj więcej


Data publikacji: 2015-08-13

Reklama dla lekarza i gabinetu - czyli co wolno, a czego nie wolno z punktu widzenia prawa


Jakie są ograniczenia w zakresie reklamy dla lekarzy i gabinetów?

Na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 możliwa forma reklamy dla lekarzy i gabinetów lekarskich została bardzo mocno ograniczona. Właściwie można by rzec, że reklama nie powinna mieć w ogóle miejsca. Wszelkie informacje dotyczące gabinetu lub lekarza nie powinny nosić jej znamion. Jednak jest kilka możliwości, z których można skorzystać.

czytaj więcejPoznaj ofertę DoktordlaCiebie.pl i zobacz, jakie możesz uzyskać efekty dzięki rejestracji w serwisie

Zobacz szczegóły oferty